Logo

Salsa

Bu yazı 5628 kez okundu.
← Geri

Salsa, Karayipler kökenli olduğu varsayılan, salsa adıyla belirtilen müzik türleri eşliğinde çiftler halinde veya grupça icra edilen, Latin Amerika’nın ve ABD’nin modern bir dansı. Önceleri yalnızca Latin Amerika halkları arasında yaygın olan bu müzik türü, Karayipler’den ABD’ye göçenler sayesinde ABD’de de yaygınlık kazanmış ve salsa dansı özellikle 1980'lerden sonra tüm dünyada tanınır ve uygulanır duruma gelmiştir. Günümüzdeki salsa dansı Afrika, Karayip ve Avrupa stillerinin, dans ve müzik unsurlarının bir karışımı olarak nitelenir. 

Salsa için tutkuların, özgürlüğün ve cesaretin dansı diyebiliriz. Salsayı sevenlerin bir araya geldiği bu kursta hangi düzeyde olursanız olun salsa becerilerinizi kolaylıkla ikiye katlayacak, izleyenleri kendinize hayran bırakacaksınız.

Salsayı isterseniz eşli ya da isterseniz tek başınıza yapabilirsiniz. Pek çok müzik türüne kolayca uyarlanabilen adeta evrensel bir dans olan salsayı bu kursta tüm yönleriyle ve teknikleriyle öğrenebilirsiniz.

Kendinize olan sarsılmaz güveniniz ve dans yeteneğinizle özel gecelerde artık gözler hep üzerinizde olacak. Salsa kursunu hayattan keyif almayı ve özgürce dans etmeyi seven tüm sevdiklerinize hediye ederek onların da son derece keyifli dans etmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Görseller


Yükleniyor...

İşleminiz gerçekleştiriliyor...