Logo

Hiphop

Bu yazı 6613 kez okundu.
← Geri

Hiphop: 1970 ‘ li yıllarda Amerika’daki zenci azınlıklar tarafından ortaya çıkmış bir sokak dansıdır. Sadece bir dans değil müzikten öte bir yaşam biçimidir. Aynı zamanda Rap, graffiti, break dance gibi kavramları da bünyesinde barındıran bir stildir. Hip hop müziğin altyapısında, genellikle elektronik aletler veya bilgisayarlar yardımı ile yaratılan; davul, bas ve sentezleyici döngüler vardır. Bu altyapı, hızlı ve konuşma tarzında vokal ile birleştiğinde hiphop müziği ortaya çıkar. 

Hip hop dansının müziği rap ağırlıklıdır. Rap müzik de yine 1970’li yıllarda New York gettolarında doğmuş, sözsel ağırlığı fazla olan bir müzik türüdür. Rap, kelime anlamı olarak “sert eleştiri” demektir. Gerek hip hop dansı, gerek rap müzik bir eleştirinin, isyanın yoğın ifadesi olarak doğmuş, bu tarz duyguların en etkili sergilenme şeklini teşkil etmişlerdir.Zaman içinde hip hop dansı da, rap müzik de tüm dünyaca kabul edilmişler, her kesimce benimsenmiş ve sevilmişlerdir. Ancak, temellerinde yatan bu isyan, dansın hareketli, hızlı ve zaman zaman akrobatik figürlerinde, müziğin sert ritimlerinde kendini belli etmeye devam etmiştir.

Müziğin ruhu beslediğinin bilincinde olarak eğlenirken öğretmeyi amaçlayan hip hop kursunda, bu asi kültürü ve tüm inceliklerini hatta daha fazlasını bulacaksınız. Hiphop kursumuz  genç, dinamik ve profesyonel eğitim kadrosuyla size  hizmet sunmaya devam ediyor. Baş döndürücü müzikleriyle asi ruhunu özgürce yansıtıp kendine özgü dans stilleri oluşturmak isteyen herkesi bekliyoruz..


Yükleniyor...

İşleminiz gerçekleştiriliyor...