Logo

Zumba

Bu yazı 5874 kez okundu.
← Geri

Zumba'nın Doğuşu

Kolombiya’lı karizmatik dansçı ve aerobik-step eğitmeni Beto Perez 1990 yılında birgün sınıfa geldiğinde her zaman kullandığı müziği getirmeyi unuttuğunu farketti. Yerine kendisi için hazırladığı salsa ve merengue cd sini kullandı. Öğrencilerin deliye döndüğünü ve çok keyif aldığını farketti. Perez buna Kolombiya dilinde arı gibi vızıldamak veya hızlı hareket anlamına gelen “Zumba” adını koydu. 2003 yılından itibaren tescilli marka olup, Perlman’s Grup dünyada 20000 kişiye eğitmenlik verdi.
Daha sonra Perez sınıfları ABD ye taşıdı. Önceleri Zumba Latin kökenlilerin yoğun yaşandığı Miami ve Los Angeles de yoğun taraftar buldu. Şu anda dünyada salgın halinde 35 ülkede, 3 milyon insan tarafından uygulanmakta.

Zumba Dansı Nedir ?

Dünyanın bir numaralı dans-fitness çılgınlığı ZUMBA, ateşli Latin müziklerini egzotik dans ritimleri ve dinamik egzersiz hareketleri ile birleştirerek fit ve zinde bir görünüm sağlıyor. Vücut çalıştırmayı partiye dönüştüren ZUMBA ile kalori yakmak ve kasları esnetmek hem çok kolay hem de çok eğlenceli.Zumba fitness, adından da anlaşılacağı gibi latin dansın egzotik ritimleri ile vücudunuzu forma sokup spor yaparak zumba dansı keşfetme çılgınlığıdır. Zumba dansı nasıl yapılır ? Keyifli müzikler eşliğinde ritimlere uygun kalça hareketleri ile zumba yapmak çok kolay. Zumba eğitimine katılabilir, sizde müziğin ritmine kendinizi kaptırabilirsiniz.

Zumba yapmak ve zumba ile vücudunuzu forma sokup zayıflamak istiyorsanız sertifikalı eğitmenlerimiz eşliğinde zumba kursunda eğitimalabilirsiniz. Zumba kursumuza gelip ders işleyişini yakından görebilirsiniz. Kendi dalında uzman başarılı eğitmen kadromuz ve modern salonlarımızda zumba kursu derslerine katılabilir ve eğlenirken zayıflarsınız...
Dans Kursumuzda Zumba Dersinin Faydaları;
- Zumba kursuna zaman ayırarak hem eğlenir hemde formda kalırsınız.
- Profesyonel anlamda ritim duyguları gelişir.
- Vücut estetikleri artar.
- Vücut sıkılaşması.
- Sağlıklı bir yaşam.
- Vücudunuzdaki kalorileri yakmak.
Sizde bu işi bilinçli yapmak ve dengeli bir yapıya sahip olmak istiyorsanız "Zumba Dans" kurslarımıza katılın ve keyifle zayıflamanın ilk adımını atın.

 

Görseller


Yükleniyor...

İşleminiz gerçekleştiriliyor...