Logo

Modern Dans

Bu yazı 6649 kez okundu.
← Geri

Modern dans; 20. yüzyılın başlarında balenin değişmez kurallarına tepki olarak gelişen bir dans türüdür..Bu dans, hemen her tür müziğe uydurulabilir. Yeni hareket stilleri yaratmak için diğer dans hareketleriyle birleştirilebilir. Modern dansta amaç, vücudün doğal duruşundan yararlanılmaktadır.

Modern Dans hareket yelpazesi çok geniş olan ve sürekli yeni yaratımlara acık bir dans türüdür.
Eğitim teknikleri bakımından birçok dans türünü de destekleyecek ve bu dans türlerinde performansı ve yaratıcılığı arttıracak bir yapıya sahiptir. Modern Dans bedeni keşfetme,doğru kullanma,kondisyonu ve kas esnekliğini arttırma ,denge ,koordinasyon,ağirlık merkezlerinin kullanımı gibi fiziksel gelişimleri destekleyici bir dans türü olmasının yanında gösteri dünyasında kullanılan özgün bir form olarak gelişim göstermiştir. Modern Dans kendisinin gelişimi sırasında birçok stiller ve teknikler geliştirmiştir. Modern Dansın güzelliği müzik ya da dâhili bir tema veya ilham ile başlatılabilen daha özgür bir dansa izin vermesinde yatmaktadır.

Modern Dans, Klasik Balenin bir evrimidir. Klasik Balenin kurallarını kırar ve kendisine ait yeni kurallar yaratır. Bundan dolayı Modern Dans daha az kısıtlamalara sahip olarak birçok dansın bir füzyonu olarak görülebilir.Böylelikle, tek bir Modern Çağdaş Dans sınıfında birçok farklı dansı deneme fırsatına sahip olursunuz. Kendinizi içerisinde Afrika dansı, Tango, Salsa, Caz, Bale, vb. unsurları bulunan bir rutini dans ediyor bulabilirsiniz. Adını ne koyarsanız koyun muhtemelen o dansı bir Modern Dans sınıfında bulacaksınız.

 


Yükleniyor...

İşleminiz gerçekleştiriliyor...