Logo

Piano

Bu yazı 1428 kez okundu.
← Geri

Klasik müzik altyapısıyla başlatılan piyano derslerinde amaç, kişiye doğru tekniğin (anahtar okuma, sol el armonisi vb) kazandırılması, müzikalitesinin geliştirilmesi ve piyano çalmaktan zevk almasını sağlamaktır.

Önemli olan her iki elin de farklı çalıştırılmasına yönelik metodların uygulanmasıdır. (Sol el Fa anahtarı, sağ el Sol anahtarı çalımı)Küçük yaşlarda başlamanın matematiksel zeka, sosyal zeka ve diğer gelişim becerilerini çok yüksek oranda etkilemesi adına tercih edilen bir enstrumandır.Piyano çalmaya başlayacak olan bireyin başlarken kazanması gereken davranışlar (gövde-kollar-eller-parmaklar-boyun-sırt-omuz-dipeklemleri-ayaklar)vs...vücudun alması gereken pozisyon -klavye-anahtar bilgisi-çalışılan eserin ölçü sayısı-metronom hızı-eserin bestecisi ve ait olduğu döneme dair bilgiler-nota-solfej-dikte-deşifre gibi temel teknik ve teori bilgileri piyano ders saati içerisinde işlenmektedir.

Piyano dersleri birerbir olarak, öğrencinin ve eğitmenin ortak karar verdikleri saatlerde aylık 4 saat üzerinden programlanmaktadır. Haftada 1 ayda 4 saat özel(birebir) ders verilmektedir.Derslerin gün ve saatleri her öğrenci için ayrı ayrı düzenlenmekte olup,öğrencinin müsait olduğu gün ve saatlere göre olmaktadır.Öğrencilerimiz okulumuzun Ritim Perküsyon sınıflarında istedikleri zaman istedikleri kadar prova ve çalışma yapabilmektedirler.

EĞİTMENİMİZ

Anıl Donat

Eskişehir doğumlu olup, 1998 – 2002 Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Öğrenim sırasında piyano ve gitar dalında Türkiye’nin önde gelen eğitmenlerinden ders ve teknik eğitimler almıştır. Memduh ÖZDEMİR ile Armoni ve Korrepetisyon çalışmaları, Sermin BİLEN ile Orff yöntem ve teknik çalışmaları yapmıştır.Kırşehir Çoksesli Çocuk Korosu Yardımcı şefliği ve piyanistliğine kurulumundan itibaren 3 yıl devam etmiştir. Aynı koro ile 16. ve 17. Türkiye Polifonik Korolar şenliğine katılmıştır. Şuan da Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’nde Müzik Öğretmenliği yapmakta olup son 4 yıldır merkezimizde görev yapmaktadır.


Yükleniyor...

İşleminiz gerçekleştiriliyor...